logo yeni

SENDİKA İZNİNİ HANGİ MEMUR NE KADAR KULLANABİLİYOR?

Aktif . Yayınlanma Sendika

memurSendikalarda görevli olup aynı zamanda memuriyet görevlerine de devam eden kamu görevlileri,  4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu hükümleri çerçevesinde belli sürelerle sendika izni kullanabiliyorlar.

HANGİ MEMURLARA NE KADAR SENDİKA İZNİ VERİLİYOR?

Aktif . Yayınlanma Sendika

personel 44688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu hükümlerine göre, sendika yöneticisi olup görevine de devam eden kamu görevlileri, her hafta belli sürelerle izin kullanabilmektedirler.

SENDİKA ÜYESİ OLMANIN MEMURUN MAAŞINA ETKİSİ

Aktif . Yayınlanma Sendika

maas19Sendika üyesi olan Devlet memurlarının maaşından her ay “üyelik ödentisi” kesildiğinden ve her üç ayda bir de “toplu sözleşme ikramiyesi” ödendiğinden, ortalama aylık maaş miktarları sendika üyesi olmayan emsallerinden farklı olabilmektedir.

KAPATILAN SENDİKALAR VE ÜYE SAYILARI

Aktif . Yayınlanma Sendika

sendika 2Ülke genelinde ilan edilen OHAL kapsamında, terör örgütü ile bağlantılı kurum ve kuruluşlara yönelik alınan tedbirler çerçevesinde 19 adet sendika (memur ve işçi sendikası) kapatıldı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.