logo yeni

calisanlar2 copy

ÖZELLEŞTİRME KAPSAMI SONRASI ATANAN PERSONELE ŞOK

Aktif . Yayınlanma Özelleştirme

Devlet Personel Başkanlığı özelleştirme kapsamına alınan Kit'lerde, özelleştirme programına alınma işleminden sonra işe giren personelin nakil hakkıyla ilgili bir görüş yayınladı.

Devlet Personel Başkanlığı görüşünde aynı hususta Danıştay Birinci Dairesinin 2004 yılında almış olduğu karara da vurgu yaptı. Danıştay Birinci Dairesi, 2004/80 Esas ve 2004/118 Karar numaralı kararında "Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen kadro ve pozisyonlara atanan mevcut personelin eski kadro ve pozisyonları ile ilişkileri kesileceğinden bunların İş Kanununa tabi işçi olarak istihdam edilebilecekleri, bu nedenle 4046 sayılı Kanunun 22 nci maddesine göre kamu kurum ve kuruluşlarına nakillerinin mümkün olmadığını” belirterek, kapsama alındıktan sonra atanan personelin nakil hakkı olmadığını vurgulamıştı.

Devlet Personel Başkanlığı söz konusu mütalaası ile özelleştirme kapsamına alınmadan sonra atandığı için diğer kurumlara nakli yapılamayan personelin ümidini de kesmiş oldu.

Başkanlığın mütalaasını görmek için tıklayınız.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.