logo yeni

calisanlar2 copy

ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINDAKİ KURUM PERSONELİNİN SORUNLARI

Aktif . Yayınlanma Özelleştirme

mutsuzÖzelleştirme kapsamındaki kamu kurumlarında çalışan personelin naklen diğer kurumlara atanmalarında sorunlar yaşanması sebebiyle, bu sorunların tespit edilmesi ve çözüm yollarının tespit edilmesi için TBMM’de araştırma komisyonu açılması için önerge verildi.

ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINDA KAÇ MEMUR ATAMASI YAPILMIŞ?

Aktif . Yayınlanma Özelleştirme

kitlerÖzelleştirme uygulamaları ve son beş yıl içerisinde bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşlarına ataması yapılan personel sayısı ile 4/C personelin kadroya geçirilmesi çalışmalarıyla ilgili olarak  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından açıklama yapıldı.

ÖZELLEŞTİRME ATAMALARINDA NELERE DİKKAT EDİLİYOR?

Aktif . Yayınlanma Özelleştirme

personel3Devlet Personel Başkanlığı, Özelleştirme programına alınan veya özelleştirilen kuruluşlardaki 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi olarak veya sözleşmeli statüde çalışmakta olanlar ile iş kanunlarına tabi olarak görev yapmakla birlikte toplu... 

 

MALİYE BAKANLIĞI MAAŞLARI GERİ ALMAYACAK

Aktif . Yayınlanma Özelleştirme

maliye zarfıMaliye bakanlığı, Eylül ayı içerisinde bazı personeline yazı göndererek, yıllardır aylıklarının yanlış hesaplandığını ve bu nedenle fazla ödenen maaşların yasal faiziyle birlikte geri ödenmesini istemişti.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.