logo yeni

TAHLİYE KARARI VEREN İKİNCİ HAKİM DE TUTUKLANDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

tutuklama 2Hidayet Karaca ve tutuklu polislerin tahliyesi kararını veren eski 32. Asliye Ceza Hakimi Mustafa Başer’de tutuklandı.

Açığa alınan 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik dün tutuklanmış, eski 32. Asliye Ceza Hakimi Mustafa Başer ise sabah saatlerinde adliyeye gelerek gözaltına alınmıştı.

Nöbetçi hakimliğe sevki gerçekleştirilen hakim Mustafa Başer’in işlemleri bugün yapıldı, sorgusu tamamlandı, mahkeme tutuklanması yönünde karar verdi.

Başer dün gece, “Çok yoruldum mecburen dinleneceğim sabah 0900 da adliyeye gelirim”, “Yollar çok uzun zannediyorum adliyeye sabah anca yetişebileceğim, birde yol yorgunluğu, yine de gayret ediyorum adliyeye çabuk ulaşmaya”, “Muhtemelen beni de tutuklayacaklar, bunu bile bile adliyeye gidiyorum, bu kaçma şüphesi olan kişinin yaptığı iş bu olur mu?”, “Tutuklanan hakim değil ‘Türk milletinin vicdanıdır’ “ tweetleri atmıştı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.