logo yeni

TEOG SORU VE CEVAPLARI VİDEOLU OLARAK EBA'DA

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ogrenciMilli Eğitim Bakanlığının interaktif eğitim sitesi www.eba.gov.tr adresi TEOG sınavlarının soru ve cevaplarını sınavdan sonra yayınlayacak.

Sitenin internet adresinde yer alan bilgilere göre, 30 Nisan Perşembe günü saat 13:00’dan itibaren, 8. Sınıf II. Dönem ortak sınavı soru ve cevapları sitede yayınlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan TEOG sınavlarında bir ilk gerçekleşmiş olacak. Böylece, 30 Nisan tarihli sınavın bitiminin hemen ardından, sınav soru ve cevapları, hem yazılı, hem de ders öğretmenlerinin anlatımıyla videolu olarak EBA’nın internet adresi "www.eba.gov.tr" üzerinden yayınlanacak.

29-30 Nisan tarihlerinde yapılacak TEOG sınavında, ilk oturum testleri, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerine ait soru ve cevaplarının videolu anlatımı 30 Nisan günü saat 13.00'de, ikinci oturumun fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce derslerine ait ortak sınav soru ve cevaplarının videolu anlatımı da 30 Nisan saat 14.00 ile 16.00 arasında yayınlanacak.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.