logo yeni

KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU İSTANBUL'DA İRTİBAT BÜROSU AÇIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

kamu denetciligi kurumuKamu Denetçiliği Kurumu (KDK) İstanbul’da irtibat bürosu kuruyor.

Kamu Denetçiliği Kurumu'nun (KDK) İstanbul İrtibat Bürosu, 30 Nisan tarihinden itibarek yapılacak başvurular için herkese hizmet vermeye başlayacak.

Kurumdan konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Birey ve birey topluluklarına hizmetlerimizi yerinde sunmak suretiyle, haklar kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak için kurulmuş olan KDK İstanbul İrtibat Bürosunun resmi açılış resepsiyonu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek başta olmak üzere yasama, yürütme ve yargı organları, konsolosluk ve STK'ların değerli temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek" denildi.

Kamu Denetçiliği Kurumuna erişim kolaylaşacak

Kamu Denetçiliği Kurumu İstanbul irtibat bürosunun İstanbul ve çevre şehirlerindeki vatandaşların kamu idareleri ile yaşadıkları sorunları Ankara’ya gelmek zorunda kalmadan iletebilmeleri imkanını tanıyacak.

Tüm vatandaşlar davetli

Kamu Denetçiliği Kurumu İstanbul İrtibat Bürosunun açılışıyla ilgili olarak, "Büyükdere Caddesi Maslak Kasırları Sarıyer'de gerçekleştirilecek olan açılış resepsiyonuna tüm halkımızı davet ediyor, İrtibat Büromuzun bireylere faydalı olmasını temenni ediyoruz" sözlerine yer verildi.

Kamu Denetçiliği Kurumu ne iş yapar?

Kamu Denetçiliği Kurumu TBMM’ye bağlı olarak, vatandaşların kamu kurumları ile yaşadıkları sorunları yargıya gitmeden çözebilmeleri amacıyla kuruldu. Konuyla ilgili ayrıntıya buradan ulaşabilirsiniz.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.