logo yeni

SEÇİM BÜROSU AÇILIŞI İÇİN DUA OKUMAYA GELMEYEN İMAMLARA SİTEM

Aktif . Yayınlanma mansethaber

imam2MHP Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Alim Işık, partisinin seçim bürosunun açılışına gelmeyen imamlara sitem etti.

Işık, Hisarcık ilçesinde partisinin seçim bürosunun açılışını yaparken, yaptığı konuşmada, seçim bürosu açılışına dua okumak için imamların gelmediğini belirterek, "Sizler AKP'nin mi imamı mısınız? Devletin mi imamı mısınız?" ifadelerini kullandı.

Hisarcık ilçesindeki seçim bürosu açılışına milletvekili adayları ile çok sayıda vatandaş ve partili katılırken, milletvekili Işık yaptığı konuşmada, "Bu seçim bürosu sevginin saygının konuşulacağı bir bürodur. Ama bu büronun açılış duası için bu ülkenin hazinesinden maaşını alan hiçbir imam korkusundan gelememiştir. İşte Türkiye, işte Kütahya, işte Hisarcık budur. Bu büronun açılışını yapamayan imamlara buradan sesleniyorum; milletimin hakkı sizlere haram olsun. Sizler AKP'nin mi imamı mısınız? Devletin mi imamı mısınız? Allah aldığınız paralara sizlere huzur içerisinde yedirmesin. Bir partinin seçim bürosunun açılışında dua yapmaktan korkanlar Türkiye'ye hizmet edemezler. Siz Allah'tan mı korkuyorsunuz? AKP'den mi korkuyorsunuz? Ey imam efendiler siz kimin evladısınız? Kime hizmet ediyorsunuz? Bu camilerde okuduğunuz ezanlar ecdadımızın bize hatırasıdır. Milliyetçi Hareket Partisinin değerli mensupları, bu güzel gençler bu ezanlar susmasın diye şehit olmuşlardır. Bugün korktuğunuz partinin temsilcilerinin hiç birisi bu yolda, bu davada şehit vermemiştir. İmam efendiler. Aklınızı başınıza toplayınız." dedi.

İlçe müftülüğü ise imamların siyasi partilerin düzenledikleri etkinliklere katılma zorunluluklarının bulunmadığını belirttiler.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.