logo yeni

calisanlar2 copy

IĞDIR’A NÖBETÇİ ECZANE AZ GELİYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Iğdır her geçen gün artan nüfusu ve gelişen yapısıyla ilgi çekerken, vatandaşın sunulan hizmetlerden yararlanmasında kolaylıklar sağlanması ihtiyacı da doğuyor.

Iğdır’da görev yapan ve sunulan sağlık hizmetlerinden yararlanmada karşılaştıkları sıkıntıları Sitemizle paylaşan kamu çalışanları, mesai saatleri dışında eczane hizmetlerine ulaşmakta zorluk çektiklerini belirttiler.

Coğrafi yapısı nedeniyle yerleşim yerlerinin dağınık olduğu Iğdır’da, sadece tek bir eczanenin nöbetçi olarak hizmet vermesinin, ihtiyaç duyan vatandaşların eczaneye ulaşmasını bazen imkansız hale getirdiğini belirten çalışanlar, Şehir merkezi dışında bulunan ve nöbetçi olarak belirlenen eczanelere, gece geç saatlerde ve bazen de adres bilgilerinin açık olmamasından dolayı ulaşmakta zorlandıklarını dile getirdiler.

Ayrıca, “Nöbetçi eczane sayısının bir tane olması nedeniyle, mesai saatleri dışında ihtiyaç duyduğumuz ilaç ve benzeri ürünleri almakta zorlanıyoruz. Uzaktaki nöbetçi eczanelere ulaşmak için yüksek taksi ücretleri ödüyoruz. Yasal olarak nöbetçi eczane bulundurulması zorunlu ama bunun sayısının bir olarak belirlenmesinde bir zorunluluk yok. İki eczanenin nöbetçi olarak bırakılmasında ne sakınca var? Iğdır’da birisi çarşı merkezinde diğeri de farklı bir yerde olmak üzere iki nöbetçi eczaneye ihtiyaç var. ” diye konuştular.

Yetkililerin konuya duyarlı davranarak, yöre halkının beklediği ve çözümünün çok basit olacağını düşündüğümüz ikinci bir eczanenin nöbetçi bırakılması yönünde adım atacaklarını umuyoruz.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.