logo yeni

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖĞRETMENİ DARP ETTİ İDDİASI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ogretmen 2Bor İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün yurt dışı sınavına girmek için kendisinden izin almaya giden öğretmeni darp ettiği iddia edildi.

Türk Eğitim-Sen internet sitesinde, Ankara'ya yurt dışı görev sınavları mülakatı için gitmek isteyen öğretmenin, okulunun tasdik ettiği 3 günlük izin dilekçesini İlçe Milli Eğitim Müdürüne sunduğu, izin dilekçesindeki 3 gün izni fazla bulan İlçe Milli Eğitim Müdürünün, 2 gün izin verebileceğini belirttiği, bunun üzerine öğretmen ile müdür arasında tartışmanın kavgaya dönüştüğü iddialarına yer verildi.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK darp iddiaları ile ilgili olarak, “Bir İlçe müdürünün öğretmen dövmesi asla kabul edilemez. Türk Eğitim Sen olarak gereken hukuki girişimi yapacağız. Valisi öğretmeni azarlar, ilçe müdürü öğretmen döverse bu işin sonu hiç de iyi olmaz. Bakanlık derhal bu dayakçı müdürü açığa almalıdır. Müdür bir sendikanın eski Niğde şube başkanıydı. Sendika hepinizin malumu.” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Niğde İl Başkanı İhsan Uğraş ise, "Öğleden sonra hastanedeydik. Arkadaşımız 3 saat müşahede de kaldı. İki gözünde de darp izleri var. Şuan hastaneden darp raporunu aldık. Türk Eğitim-Sen olarak bu olayı kınıyoruz. Yalova Valisi geçtiğimiz günlerde biliyorsunuz bir öğretmen arkadaşımıza hakaret etti. Bu hakaret neticesinde arkadaşımız kalp krizi geçirerek vefat etti. Türkiye'de valiler öğretmene hakaret ediyor, milli eğitim müdürleri öğretmeni darp etmeye başlıyor, bir keşmekeşlik yaşanıyor. Böyle eğitim yönetilmez. Hak etmeyen insanlar hak etmedikleri koltuklarda oturuyorlar, onun sonucunda da bu olumsuzluklar yaşanıyor. Eğitim bir milletin geleceğini inşa eder. Öğretmenler de bu işin mimarlarıdır. Hak eden insanlar o koltuklarda oturmalı benim adamım zihniyeti Türkiye'ye ve eğitim sistemimize zarar veriyor. Türkiye'ye yazık oluyor." dedi.

Darp edildiği iddia edilen öğretmenin avukatı Ali Yılmaz ise "Müvekkilim Adem Korkmaz yurt dışı sınavı mülakatları için 3 günlük izin istemiş. Okul ve şube müdürü bu izin dilekçesini kabul etmiş. İlçe Milli Eğitim Müdürü izin vermemiş ve bu yüzden tartışma çıkıyor. Ben yasal hakkımı talep ediyorum bana izin vermeniz gerekiyor sen bana işimi mi öğreteceksin diye tepki gösteriyor bununla da yetinmeyerek müvekkilimi darp ediyor. Şuanda bu darp raporla sabittir. 2 gözünde de darp var. Müdür başarılı bir öğretmene destek olması gerekirken karşısında duruyor. Makam sahibi olmak kimseye suç işleme hakkını vermez. Gerekli şikayetlerimizi yaptık. Suç işleyenler cezasını çekecek. Türkiye hukuk devletidir, muz cumhuriyeti değildir." Şeklinde konuştu.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.