logo yeni

KÖYLÜLERİN ŞİKAYET ETTİĞİ İMAM İZİNLİYMİŞ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

imam2Mahallelinin vefat eden kişinin cenazesini inançsız olduğu için kıldırmadığı gerekçesiyle şikayet ettiği imam izinliymiş.

İZMİR’in Bergama İlçesi’nin Örlemiş Mahallesi Camisi imamının sağlığında camiye gelmeyenlerin cenaze namazını kıldırmadığını ileri süren köylüler, kaymakamlığa dilekçeyle başvurup, şikayetçi olmuştu.

Müslüman olduğunun ispatını istiyor iddiası

Köylüler imam hakkında, "Ölen kişinin camiye gelip gelmediğini sorguluyor. Kişinin Müslüman olduğunun ispatlanmasını, buna kefil gösterilmesini istiyor. Ölenler için mezarlıkta da Kur’an-ı Kerim okunması isteklerini geri çeviriyor. Mevlit okunmasına karşı çıkıyor. Mahalleli, bu durumdan rahatsız olduğu için cuma ve bayram namazlarını için civar mahallelerdeki camilere gidiyor." iddialarını dile getirmişti.

İmam hakkında soruşturma

Bergama Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, iddialarda adı geçen imamın vefat eden bir vatandaşın cenaze namazını kıldırmadığı iddiasıyla imza toplanması ve müftülüğe şikayette bulunulması üzerine soruşturma başlatıldığını belirtti.

Müftü, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, “İmam cenazenin olduğu gün resmi izinliydi. İmamımızın konu ile ilgili açıklamada bulunması hata olmuş. Önümüzdeki günlerde konu açıklığa kavuşur" dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.