logo yeni

YALOVA VALİSİ HAYATINI KAYBEDEN ÖĞRETMEN İÇİN NE DEDİ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ogretmen 4Ders sırasında azarlandığı için yapılan protesto gösterisinde rahatsızlanarak hayatını kaybeden öğretmen için Vali Cebiroğlu açıklamada bulundu.

Vali Cebiroğlu, yaptığı açıklamada Matematik Öğretmeni Halil Serkan Öz’ün ölümünden duyduğu rahatsızlığı bir kez daha tekrarlarken, “Dokuz gün önce aramızda geçen şimdilik açıklamayacağım üç cümlelik diyalog, dokuz gün sonra çok farklı boyutlara geldi. Personelim olan öğretmenimizin ölümü beni çok etkiledi. Keşke rahatsızlığı önceden tespit edilse, tedavi olsaydı da o olay yaşanmasaydı. Çok üzüldüm. Fazla da açıklama yapmak istemiyorum” dedi.

Sendikalar bugün yaptıkları çeşitli eylemlerle olayı protesto ettiler. Eğitim-Sen Yalova Şubesi, öğretmen Halil Serkan Öz'ün kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesini tebeşir bırakma ve oturma eylemiyle protesto etti. Türk Eğitim Sen ise ilk ders için bırakma eylemi ile protestoda bulundu.

Eğitim Sen Yalova Şubesi’nin Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde yapılan protestoda, 'Vali istifa', 'Vali Yalova'yı terk et' ve 'Serkan'ın hesabı sorulacak' gibi sloganlar atılırken, grup adına konuşma yapan Eğitim Sen Yalova Şube Sekreteri Arzu Ege, bir hafta boyunca '“Onurumuzu çiğnetmeyeceğiz' kokartları takacaklarını belirtti.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.