logo yeni

4+4+4 EĞİTİM SİSTEMİ DEĞİŞECEK Mİ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

egitim2Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 12 yıllık zorunlu eğitim sisteminde değişiklik yapılacağı iddialarına açıklık getirdi.

Bakan Avcı 4+4+4 olarak bilinen eğitim sisteminin önümüzdeki eğitim yılından itibaren değişeceği söylentilerine ilişkin olarak, "Herhangi değişiklik yapmayı hiçbir şekilde öngörmedik, söylemedik, konuşmadık, açıklamadık. Böyle bir şey yok. 4+4+4 başarıyla sürüyor. Yok '5 yıl olacak', yok '3 yıla inecek' filan, bu söylentilerin nereden çıktığını da bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Avcı, bu haberlerin yapılmasına neden olabilecek bir durumun yaşanmadığını belirterek, "Geçenlerde bir yemekte konuşurken, 4 yerine 5 diye yanlışlıkla söyledim, oradan mı acaba yanlış anladılar veya onun üzerine mi atlayarak böyle bir haber yaptılar, diyebileceğimiz hiçbir şey yok. Hiçbir şekilde konuşulmadı, tartışılmadı, söylenmedi" dedi.

Avcı dönüşüme girmek isteyen dershanelerle ilgili olarak, başvuruların geçen yıl 2 Haziran'da fazlar halinde başlatıldığını, ilk fazda 327, ikinci fazda 240, sonra da 182 ve 885 dershanenin müracaat ettiğini anlatan Avcı, böylece ilk dört dönemde bin 634 dershanenin dönüşüm programına kabul edildiğini belirtti. Devam eden beşinci başvuru döneminde de, bugün itibarıyla 375 dershanenin başvurduğunu dile getiren Avcı, "Böylece 30 Mart itibarıyla 2 bin 9 dershane dönüşüm programına müracaat etmiş. Bunların bin 836 tanesi dönüşüm programına kabul edilmiştir" dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.