logo yeni

calisanlar2 copy

BAŞBAKANLIK ÇİFTLİKTE ÇALIŞACAK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Başbakanlık merkez binasının Atatürk Orman Çiftliği'ne taşınacağına ilişkin tartışmalar sürerken, yaklaşık 2500 ağacın kesildiği idda edildi.

Başbakanlığın AOÇ'a taşınmasına ilişkin konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde değerlendiren CHP Ankara Milletvekili Levent Gök “AOÇ, yerel yönetimlerin borcu borçla kapattıkları küresel ekonominin dengelerine ve Anakent Belediyesi’nin hukuk dışı planlama ve yönetim anlayışına terk edilmiştir.” dedi. Kurulduğu yıllarda AOÇ’nin 55 bin 407 dekar olduğunu söyleyen Gök “Bu gün bu rakam 33 bin 487 dekara düşmüştür.”ifadesini kullandı.

Çiftliğin başkentin akciğeri olduğunu söyleyen Gök,Başbakanlık inşaatı için AOÇ'de yaklaşık 2500 ağacın kesildiğinin iddia edilmesine rağmen bu bina inşaatının neden gizli tutulduğunu da sordu.“Halktan kaçırılarak bir inşa yapılmaktadır. 10 metrekarelik bir binanın dahi temeli cafcaflı törenlerle atılırken Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli kurumu olan Başbakanlık binası için temel atma törenine niçin gerek duymadınız? Niçin bu tören yapılmamıştır, ne gizlenmiştir halktan?” diye soran Gök, Atatürk'ün mirasının bizzat Başbakanlık tarafından tahrip edildiğini ifade etti.

Levnt Gök, konuşmasının ardından, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi ve “Ankarada birçok yer varken Atatürk Orman Çiftliği’nin seçilmiş olmasının kriterleri nelerdir?” sorusunun cevabını istedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.