logo yeni

ŞEHİT SAVCI HAKKINDA PAYLAŞIMDA BULUNDUĞU İDDİA EDİLEN ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ogretmen 4Mardin'de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yapan bir personelin, savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesiyle sonuçlanan terör saldırısıyla ilgili sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle Bakan Nabi Avcı'nın talimatıyla açığa alındığı öğrenildi.

İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde dün gerçekleşen terörist eylem hakkında sosyal medyada yer alan ifadeleri nedeniyle, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak görev yapan H.D. hakkında  idari ve adli soruşturma süreci başlatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Basın Müşaviri Abdülkadir Özkan konuyla ilgili olarak, "Bakanlığımızın, öğretmenlik kurumunun şahsı manevisine zarar  verecek tutum ve davranışlara müsamaha göstermesi mümkün değildir. Bakanlığımıza  ulaşan bu ve benzeri şikayetleri incelemeye devam ediyoruz. Öğretmen H.D. bugün  itibarıyla Bakan Avcı'nın talimatıyla açığa alındı" ifadelerini kullanırken, açığa alınan öğretmenin " 'Sayın savcımıza Allah'tan rahmet diliyoruz' diyen onursuz bir ilahiyatçı var çevremde" dediği, öldürülen teröristler için hakikat savaşçıları ifadesini kullandığı iddia edildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.