logo yeni

ŞEHİT SAVCI İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

sehitİstanbul Çağlayan Adliyesi’nde teröristler tarafından silahla vurularak öldürülen savcı Mehmet Selim Kiraz için şehit olduğu adliyede tören düzenlendi.

Kozlu Mezarlığı gasilhanesinden alınan Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın cenazesi, polis konvoyu eşliğinde törenin yapılacağı Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na götürüldü.

Adalet Bakanı Kenan İpek törende bir konuşma yaptı. Konuşmakta zorluk çektiği görülen Kenan İpek, Bu saldırı tüm adalet sistemine yapılmıştır. Bu silah tüm Türk milletine yöneltilmiştir" ifadelerini kullandı.

Ardından İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran şehit için dua etti.

Tören öncesi adliye önünde geniş güvenlik önlemleri alındı. Adliye önüne çok sayıda polis ekibi, zırhlı araç ve TOMA sevk edildi.

Savcının cenazesi, törenin ardından eskort eşliğinde Eyüp Sultan Camii'ne doğru yola çıkarıldı. Kiraz'ın cenazesi burada kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Başbakan da katılacak

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan duyuruya göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu da cenaze namazına katılmak üzere İstanbul'a gidecek.

Berkin Elvan soruşturmasına bakan savcı Mehmet Selim Kiraz, dün öğle saatlerinde İstanbul Adliyesi'ndeki odasına giren teröristlerce rehin alınmıştı.

Düzenlenen operasyonda 2 terörist öldürülürken, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan savcı Kiraz yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.