logo yeni

calisanlar2 copy

MEMURLAR KİŞİLİKSİZLEŞTİRİLİYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, memurun iş güvencesi hakkının elinden alınmak istediğini ve kişiliksiz bir Devlet memurluğu oluşturulmaya çalışıldığını belirtti.

Türk Büro-Sen Kırklareli Şubesi'nin 1. Olağan Genel Kurulunda konuşan Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, memurun iş güvencesi hakkının elinden alınmak istediğini belirtti. Yokuş, 2013 yılının memurlar için daha zor geçeceğini söyledi.Hükümetin kamu personel reformunu yaparken, sendikaları ve sivil toplu örgütlerini görmezden geldiğini belirten Yokuş, ayrıca şunları söyledi.

“Her yıl disiplin suçu işleyen yüzlerce memur işten atılmaktadır. Memurun iş güvencesi ellerinden alınarak kaderi siyasilerin ve bürokratların iki dudağı arasında olan, siyaset ve bürokratlara muhtaç hale getirilmiş, kişiliksiz bir Devlet memurluğu oluşturulmaya çalışılmaktadır.1999 yılında yapılan emeklilik düzenlemesi ile kademeli olarak 58-60 yaşında emekli olma şartı getirildi. Buda yeterli görülmeyerek 2008 yılında SGK yasalarında yapılan düzenleme ile bu tarihten sonra kamuda işe girenlerin emeklilik yaşı 65’e yükseltilmişti. Bu yıl hükümetin bir kere daha bütçe hedeflerini tutturamayacağı anlaşılmıştır. 8 ayda bütçe açığındaki sapma 8,5 milyar TL’ye ulaşmıştır.”

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.