logo yeni

CHP EMEKLİYE NOTERDEN TAAHHÜTNAME İLE SÖZ VERDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

emekli6Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, emeklilere noter onaylı 4 maddelik taahhütte bulundu.

Vatandaş başına düşen borç miktarının, 1963 liradan 5224 liraya çıktığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bankalara borcu olan vatandaşa sesleniyorum. Seni bu borç batağından kurtarmak Kılıçdaroğlu’nun namus borcudur. 8 Haziran’da bir ülke nasıl yönetilir bunu göstereceğiz. Diyelim esnaf, terci… 2 ay prim borcunu ödeyemedi. Diyorlar ki sana sağlık hizmeti vermeyeceğim. annesi-babası var. Ona da sağlık hizmeti vermeyeceğim diyor. Ben ne diyorum. Borcunuz olsun olmasın sezi sağlık hizmeti vermek benim boynumun borcudur.” dedi.

Kılıçdarooğlu emekliler için noterden hazırladığı 4 maddelik taahhütnameyi de okuyarak şu ifadeleri kullandı:

“Bir taahhütname hazırladım. Noterden. Okuyorum: 4 maddelik.

Bir, tüm emeklilere dini bayramlarda birer maaş verilmesi için gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını, 1 ay içinde sağlanmasını,

İki, emekliye her yıl Ramazan ve Kurban bayramında birer maaş ikramiye verilmesine,

Üç, Başbakanlık görevinde bulunduğum her yıl, emeklilere yıllık 2 maaş ikramiye verilmesine,

Dört, emekliye verilen ikramiye müjdesine karşı kara propaganda yapmak isteyenlere karşı şimdiden ilan ediyorum ki bu sözümü tutmazsan başbakanlıktan ve genel başkanlıktan istifa ederek siyaseti bırakacağım.”

İşte taahhütname:

taah

 

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.