logo yeni

DÜNYANIN EN İYİ ÖĞRETMENİ KİM OLDU?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ogretmen2Varkey Gems Vakfı Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi tarafından seçilen öğretmene verilen dünyanın en iyi öğretmeni ödülü sahibini buldu.

Adaylar arasında bulunan ve Samsun'un Çarşamba ilçesi Kumköy İlkokulunda öğretmenlik yapan Dilek Livaneli, en iyi 50 öğretmen arasına girmişti.

Livaneli en iyi 50 öğretmen arasında yer alarak büyük ödül olan 1 milyon Dolar kazanma şansı yakalamış ve kazanması halinde bu parayı köy kadınlarının istihdamı için yeni projeler geliştirmekte kullanacağını açıklamıştı.

Dünyanın en iyi öğretmeni ödülü seçimi sonuçlanırken, ödül Dubai'de öğretmenlik yapan, ABD'li İngilizce öğretmeni Nancie Atwell'in oldu.

63 yaşındaki Atwell ödül ile birlikte 1 milyon doların sahibi olurken, kazandığı ödülü kendi kurduğu okul için harcayacağını aktardı. Ödülünü Dubai'de alan Atwell, öğretmenlik yapmanın ve gençlere bir şeyler öğretmenin ayrıcalık olduğunu belirtti. Atwell'in ayrıca öğretim konusunda her biri 500 bin kopyadan fazla satan 9 kitabı bulunuyor.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.