logo yeni

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ YAPRAK TESTLER

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ogrenciMilli Eğitim Bakanlığı, özel dershaneler tarafından öğrencilerine ücretsiz olarak veriilen yaprak testlerin benzerlerini yayınlayacak.

Dershanelerin kapatılıyor olması sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde oluşturulan takviye kurslarına katılan öğrencilere, dershanelerde olduğu gibi yaprak testler verilecek.

Bakanlık tarafından dağıtılacak olan yaprak testlerin, çeşitli illerde 8.sınıfta fiilen ders okutan 38 öğretmen tarafından 6 farklı dersten olmak üzere her ders için 24 ayrı test olacak şekilde hazırlandığı belirtiliyor. Yaprak testler, dörderli gruplar halinde 6 haftaya yayılacak biçimde yayımlanarak, liseye geçiş sınavı TEOG'a hazırlanmada da öğrencilere yardımcı olacak.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı takviye kurslara katılmayan öğrencilere yardımcı olması amacıyla bu yaprak testlerin MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden ücretsiz olarak indirilmesine imkan tanıyacak.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.