logo yeni

POLİS MESLEK YÜKSEKOKULLARI DA DÖNÜŞECEK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

emniyetTBMM Genel Kurulunda görüşmeleri devam eden İç Güvenlik Paketine ilişkin 4 madde daha dünkü görüşmelerde kabul edilirken bir maddenin tasarı metninden çıkartılması kararlaştırıldı.

“Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı”nın kabul edilen maddelerine göre;

Polis meslek yüksekokullarının İçişleri Bakanının onayı ile polis meslek eğitim merkezine (POMEM) dönüştürülmesi imkanı getirildi. Dönüştürülmenin gerçekleşmesi halinde ise, burada çalışmakta olan personel, ayrıca bir işleme gerek olmaksızın polis meslek eğitim merkezi kadro ve görev unvanlarına uygun kadrolara atanmış sayılacak.

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi, enstitü ve polis meslek yüksekokullarında, ilk derece amirlik eğitimi alanlarla lisansüstü veya ön lisans eğitimi yapan polisler için 6 yıl mecburi hizmetle yükümlülüğü getirildi.

Ayrıca Polis Akademisi Başkanı'nın 4 yıllık görev süresi sona ermeden görevden alınabilmesine imkan tanıyan tasarı maddesi taslaktan çıkarıldı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.