logo yeni

ÜCRETLİ ÖĞRETMENİN GÖREVİNE SON VERİLDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ogretmen8Antalya’nın Korkuteli ilçesinde ücretli öğretmenlik yapan bir kişinin sınavlarda yanlış yapan öğrencileri ellerine vurarak cezalandırdığı ve bu amaçla sınıfında "Eğitime destek çubuğu" yazan bir sopa bulundurduğu iddiaları geçtiğimiz günlerde medyada yer almıştı.

Medyada yer alan bu haberler üzerine Milli Eğitim Bakanlığı talimatı sonrasında ücretli öğretmenlik yapan personel hakkında soruşturma başlatıldığı ifade edilmişti.

Korkuteli Yazır Fevziye Polat Ortaokulunda ücretli fen bilgisi öğretmenliği yapan personelin, öğrencilerin ellerine yapılan yanlış kadar vurduğu ve sınıfında "Eğitime destek çubuğu" yazılı bir sopa bulundurduğu iddiaları konusunda yapılan araştırma sonucunda görevlendirmesine son verildi.

Okul müdürlüğünce yapılan araştırma sonrasında, ücretli öğretmenin görevlendirmesi Korkuteli Kaymakamlığı’nca iptal edildi ve yerine öğretmen görevlendirmesi yapıldı.

Ayrıca konuyla ilgili olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce, konuya ilişkin inceleme ve araştırma yapmak üzere müfettiş görevlendirildiği de öğrenildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.