logo yeni

calisanlar2 copy

EMEKLİLİK YAŞINI BAKAN YAŞI BELİRLEYECEK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bütçe rakamlarına ilişkin olarak kamuoyuna bilgi verirken, Sosyal Güvenlik Sistemindeki bozukluklara da dikkat çekmiş ve bu alana yapılan kaynak aktarımına çeki düzen verileceğini belirtmişti. Ayrıca “Dünyada emeklilik yaşının 48-49 olduğu başka ülke yok. Ama Türkiye'de bu devam ediyor" demiş ve sosyal güvenlik harcamalarını azaltmaya yönelik reform çalışmalarının yapılmakta olduğunu ifade etmişti.

Maliye Bakanının açıklamasından bir gün sonra, konuya ilişkin bir soruyu cevaplandıran Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ise Maliye Bakanının söz ettiği şekilde bir çalışmanın olmadığını belirterek "Ne hükümetimizin ne de Bakanlığımızın gündeminde emeklilik yaşının yükseltilmesine ilişkin bir çalışma yok" dedi.

Aynı hükümetin iki ilgili bakanın, emeklilik yaşı konusunda birbirine zıt açıklamalarda bulunmalarının, bakanların yaşları arasındaki 11 yıllık farktan kaynaklandığı düşünülmektedir.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.