logo yeni

TRT YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

toplu-sozlesme-3Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, TRT Yönetim Kurulu Üyeliğine Bakanlar Kurulu tarafından atama yapılabilmesi için iki adayın belirlenmesi için başvuruları almaya başladı.

RTÜK’ten yapılan duyuruda, “Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun 18/02/2015 tarihli ve 2015/08 sayılı toplantısında; 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun ile 2954 sayılı Türkiye Radyo ve Televizyon Kanunu’nun amir hükümlerine göre, İşletme, İktisat veya Maliye alanlarında boş bulunan TRT Yönetim Kurulu Üyeliğine Bakanlar Kurulu tarafından atama yapılabilmesi için iki adayın belirlenmesine karar verilmiştir.” denildi.

Duyuruya göre TRT Yönetim Kurulu Üyeliğine başvuracak olanlar bugünden itibaren on gün içinde (10.gün saat 18:00’e kadar) başvurularını yapabilecek.

2954 sayılı Kanuna göre, TRT Yönetim Kurulu, Genel Müdür, Bakanlar Kurulu tarafından genel müdür yardımcıları arasından atanan iki üye ile elektronik veya kitle iletişimi alanlarında bir; hukuk alanından bir; işletme, iktisat veya maliye alanlarından bir ve sanat veya kültür alanlarından bir kişi olmak üzere, bu alanlarda temayüz etmiş kişiler arasından seçilen ve atanan dört üyeden oluşuyor.

RTÜK duyurusuna göre, boş bulunan üyelik için yapılacak seçim İşletme, İktisat veya Maliye alanlarında temayüz etmiş kişiler arasından yapılacak.

Şartları taşıyan adaylar, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Üniversiteler Mah. 1597 Cad. No: 13   06800 Bilkent/Ankara adresine süresi içinde posta ile veya şahsen başvuruda bulunabileceklerdir. Eksik veya usulüne uygun olarak hazırlanmayan belgeyle yapılan müracaatlar ile postada meydana gelen gecikmelerde başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru tarihi olarak, müracaat dilekçesi ve eklerinin Üst Kurul evrakına giriş tarihi esas alınacaktır.

İstenilen Belgeler

1 - Başvuru dilekçesi (adres ve irtibat telefonu da yer alacak şekilde)

2 - Özgeçmiş (Temayüz ettiği branş belirterek)

3 - Nüfus cüzdanı fotokopisi (T.C kimlik numaralı)

4 - Diploma aslı veya Kurumca onaylı sureti. (Postayla yapılacak başvurularda noter tasdiki aranacaktır.)

5 - Sabıka kaydının bulunmadığına dair yazılı beyanı.

6 - Herhangi bir siyasi partiye üye olmadıklarına dair yazılı beyanı.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.