logo yeni

HASTA BAKIM TEKNİSYENLERİ GÖREV TANIMLARINI ARIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

refakatMilletvekili Kadir Gökmen ÖĞÜT, hasta bakım teknisyenlerinin istihdam sıkıntılarına değindi. Öğüt, görev tanımları olmayan hasta bakım teknisyenleri ile ilgili olarak aşağıdaki soruların Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından cevaplanmasını istedi.

1)Türkiye genelinde ilgili okuldan mezun olmuş kaç Hasta Bakım Teknisyeni (Yaşlı bakım / evde hasta bakım teknisyeni )bulunmaktadır? Kaçı kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmektedir?

2)22 Mayıs 2014 tarihli 29007 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sağlık Meslek Mensuplarının İş ve Görev tanımları yapılırken Hasta Bakım Teknisyenlerinin tanımının yapılmamasının, Sağlık Bakanlığında olmadığı gibi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda da görev tanımlarının olmamasının gerekçesi nedir?

3)Görev tanımları olmadığı için KPSS tercihi dahi yapamadıkları göz önünde bulundurulduğunda, bu mağduriyetin giderilmesi için bir an evvel ilgili düzenlemenin yapılması planlanmakta mıdır?

4)Kamu kurum ve kuruluşlarında 4 yıllık lise mezunu hasta bakım teknisyenleri yerine özel kurs ve programlarla sertifika almış kişilerin istihdam edildiği doğru mudur; gerekçesi nedir?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.