logo yeni

EMEKLİLER 24 LİRALIK ZAMMI İADE EDECEK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

maas16Emekli- Sen üyeleri, hükümet tarafından emekli maaşlarına yapılan 24 TL’lik zammı protesto etmek amacıyla eylem yaptı.

Anafartalar Caddesi üzerindeki PTT Antalya Başmüdürlüğü önünde toplanan Emekli-Sen üyeleri önce basın açıklaması okudu. Açıklamayı Emekli-Sen Antalya Şube Başkanı Belkıs Özgen yaptı. Özgen, hükümetin, emekli maaşlarını, son 6 aylık dönem için TÜİK tarafından açıklanan yüzde 2.32 oranındaki sahte olduğunu öne sürdüğü enflasyon artış oranı kadar artırdığını anlatırken, "Bu maaş artışının anlamı gayet açıktır. 11 milyon emekli, dul ve yetim ile vazife malulünü sefalete mahkum ederken, itibarı düşünmeyen hükümet, iş kendi şatafatına gelince hiçbir harcamadan kaçınmamaktadır" dedi.

Devletten hesap numarası istediler

Belkıs Özgen, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu artışla iktidar, yüzde 75'i açlık sınırı altında aylık alan 11 milyon emeklinin geçmiş emeğine saygı göstermeyerek, onları rencide etmiştir. Biz de yıllarca çalıştığımız, kalkınmasına ve bugünlere gelmesine emek verdiğimiz, alın teri döktüğümüz ülkemizde açlık ve sefalet içinde yaşamak ağrımıza gidiyor. Hiçbir derdimize çare olmayan bu parayı, yararlı hizmetlerde kullanılacağı ümidiyle, Başbakanlık veya Maliye Bakanlığı'na ait herhangi bir banka hesap numarasına iade etmek istiyoruz. Bunun için de onlardan banka hesap numarası talep ediyoruz."

Eylem, hesap numarası istendiğini belirten dilekçelerin faks çekilmesiyle sona erdi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.