logo yeni

calisanlar2 copy

FACEBOOK ÖĞRETMENİ BİLE BOZDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli öğretmen, iddiaya göre makam odasındaki bilgisayarından genç bir kızla chat yaparken bilgisayarın kamerasına cinsel organını gösterdi. Görüntüleri kaydeden genç kız N.S., bunları Facebook'ta paylaştı.

Kız tanıdığı bir öğretmeniyle mi yazışıyordu? Facebook’da ‘moda’ olduğu gibi önüne gelen herkesi mi listesine ekliyordu? Aklı başka türlü çalışan insanlara karşı hiç mi tedbirli değildi, bilinmez. Ama bilinen ve elde somut delilleri olan bir olay bu anlaşılan.

Olayın gelişmesi de karışıklıklara neden olmuş.

Görüntüler Sinop'ta yerel bir internet haber sitesinde yayınlanınca, valilik olaya el koydu. Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz'in talimatıyla, görüntülerdeki kişi araştırıldı. Görüntüdeki kişinin Çankırı'da görevli O.K. olduğu belirlendi. Vali Cengiz, "Görüntülerdeki kişinin Sinoplu olduğunu söylediler. Biz de bu olayın Sinop'ta yaşandığını zannederek, hemen inceleme başlattık. Çankırı'da görev yaptığını öğrendik" dedi. Cengiz durumu, kendisi de Sinoplu olan Çankırı Valisi Vahdettin Özcan'a ilettiklerini kaydetti. Bunun üzerine Milli Eğitim çalışanı O.K. hakkında Çankırı'da soruşturma başlatıldı.

Çankırı Valisi Özcan, "Görüntüleri izlemek istemedim. İl Milli Eğitim Müdürümüz bana görüntülerden çıktı alıp geldi. Şoke oldum. İdari ve cezai işlem başlattık. Bu şehirde böyle bir eğitimciyi görmek istemiyorum" dedi.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından evli ve 2 çocuk babası olan O.K.'in, emeklilik dilekçesi verip izne ayrılarak kayıplara karıştığı öğrenildi.

Bu ne ilk ne de son olacak.

Masum görünen facebook ve twitter, bazı insanların içlerindeki farklı kimlikleri de ortaya çıkarıyor demek ki…

Küçük yaşlardaki çocukların kullanmamaları öğütleniyor, evli barklı insanlar da eşlerinin kendilerini aldatabileceğinden şüphe duyup, tedirgin yaşıyor. Bir de hiçbir şekilde günyüzüne çıkmayan olaylar var ki, bir tanesi bu olaydaki gibi patlak verince; cümle aleme rezil oluyor bu sözüm ona zihni zenginler.

“Tanımadıklarınızı listenize almayın. Gereğinden fazla fotoğraf paylaşmayın. Uzun uzun hiç kimseyle yazışmayın.” diyor uzmanlar.

Aman dikkat, yine de dikkat; facebook ve twitter mesajlarının acısını yaşamamak için…

haber365

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.