logo yeni

calisanlar2 copy

MEMURA, ARABANI SAT UYARISI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Merkez Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan Akpınar Yaşam Merkezi’nin açılışına katılan Bülent Arınç, Osmangazi Belediyesi’nin 5 milyon lira harcayarak yaptırdığı tesisin çok amaçlı bir yaşam merkezi olduğuna dikkat çekti. Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı tebrik eden Arınç, “Biz Bursa’da kamu yatırımlarını takip ediyoruz. Bugün Orhaneli’nde devlet hastanemizi açılışını yaptık. Çalışmalarımız devam ediyor. Eğitimle ilgili, sağlıkla, ulaşımla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. 3 milyon nüfusu ile Bursa’mızın her gün daha çok gelişen güzel bir şehri olması için. Şüphesiz belediye başkanlarımız da büyük bir gayret içerisinde. Başkanımız burada yaşayan insanların mutluluğu ve huzuru için çalışıyor” dedi.

1994 yılında belediye başkanlığı için aday olduğunu ve halkın ne istediğini bildiğini belirten Arınç, bunların başında otoparkların geldiğini kaydetti. Meclis başkanı olduğu dönemde servis araçları ile ilgili yaşadıklarını anlatan Arınç, 10-15 milletvekilinin kullandığı servis araçlarını kaldırmak istediğinde tepkiyle karşılaştığını kaydetti. Arınç, “Halbuki bizim servis araçlarında yıllık 3 trilyon liraydı. Allah Allah dedim, niye bu servisleri çalıştırıyoruz. 10-15 kişi olsa bile herkes servislerimiz kalkmasın diye isyan ettiler.

İkinci bir sıkıntı meclisin içinde otopark için yeterli yok. 2 bin memurlara ait araç var. Arabalarınızla gelecekseniz servisi kaldıralım ya da servisle gelecekseniz arabanızı getirmeyin. Hepsini tespit ettirdim, kendisi ayrı geliyor eşi ayrı araçla geliyor. Maalesef araç bugün çok büyük masraf. Bugün ki benzin masrafının haricinde durduğu yerde masraf. Araç durduğu yerde sizin maaşınızı alır götürür haberiniz olsun. İsrafın zamanı değil” dedi.

"ESKİDEN DEMİRYOLU ÇOK KIYMETLİYDİ"
Ulaşımdaki sıkıntılar sebebiyle demiryolu ve havaalanı yaparak ulaşımı çeşitlendirmeye çalıştıklarını dile getiren Arınç, “Eskiden demir yolları çok kıymetliydi. Sonra yüzüne bakılmadı. Bugün biz yeniden demiryoluna dönüyoruz. Şimdi artık o kadar otomobil sayısı oldu ki bir yılda 1 milyondan fazla otomobil sokağa çıkıyor. Yürüyecek yer de bulamıyorsunuz. Bunlara otopark gerekmiyor mu, gerekiyor. Kim yapacak bunu, belediyeler yapacak. Bugün Osmangazi’de belediyenin en başarılı olduğu alanlardan birisi otoparklardır. Kapalı Pazar alanı konusunda da belediyemiz çok başarılı. Tarihi eserlerin restorasyonu da önemli. Yapılanları az görmeyin, belediyemiz borçlanmadan, kendi imkanlarını iyi kullanarak bu hizmetlere bizi kavuşturuyor” dedi.

haberx

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.