logo yeni

MAAŞTA OYNAMA YAPARAK ZİMMETE PARA GEÇİRDİĞİ İDDİA EDİLEN MEMURLAR TUTUKLANDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

maas10Tunceli il Sağlık Müdürlüğünde muhasebe müdürü ve mutemet olarak görev yapan iki personelin zimmet iddiası ile tutuklandığı öğrenildi.

Tunceli Valiliği tarafından 1 ay önce başlatılan soruşturma ile evraklar üzerinde müfettişler tarafından yapılan incelemelerde, muhasebe müdürü ile bir süre öncesine kadar beraber çalıştığı bir mutemetin sahte evraklarla kendilerine döner sermaye ve yolluk yazarak yüksek maaş aldıkları anlaşıldı.

Sahte evrak hazırlama dışında iki personelin ayrıca, bazı memurların maaş bordrolarında oynama yaparak zimmetlerine uzun süreden bu yana para geçirdikleri tespit edilince Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

Konuyla ilgili olarak görevlendirilen iki savcı, söz konusu iki personeli evrakta sahtecilik yaparak zimmet suçunu işledikleri iddiasıyla nöbetçi mahkemeye sevk ederken, zanlıların nöbetçi mahkeme tarafından “'Kamu kurumu aleyhine evrakta sahtecilik yaparak zimmetlerine para geçirmek” suçlamasından tutuklanarak cezaevine gönderildikleri öğrenildi.

Tutuklanan iki personelin, sahte evraklarla kendilerine döner sermaye ve yolluk yazarak ve bazı memurların maaş bordrolarında oynama yaparak yaklaşık 400 bin lirayı hesaplarına geçirdikleri belirtilirken, zanlıların bütün mal varlıkları ve banka hesaplarına ihtiyati tedbir konuldu.

İki memurun yıllardır evrakta sahtecilik yoluyla zimmete para geçirmelerine rağmen hazırlanan sahte evrakları incelemeden imzaladıkları ve bu yüzden yolsuzluğu fark etmedikleri ileri sürülen müdürler hakkında da soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.