logo yeni

HAVA TAHMİNLERİNDE KİME İTİBAR EDİLMELİ TARTIŞMASI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

hava-tahminiHava tahminlerini kimin yapması gerektiği tartışması, Meteoroloji Mühendisleri Odası ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerini karşı karşıya getirdi.

Meteoroloji Mühendisleri Odasından yapılan 23 Ocak’tan sonra Türkiye için son 20 yılın en büyük kışı ve kar yağışı bekleniyor açıklamasına, Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü uzmanlarından tepki geldi.

Analiz ve Tahminler Müdürü Ahmet Uçar, “Nasıl geçen hafta İstanbul’a saat 16.00’da kar yağacak demediysek, ‘son 20 yılın soğuğu geliyor’ da demiyoruz. İstanbul’da yanılan da biz değildik. Vatandaşlarımıza sesleniyoruz, sadece bizim tahminlerimize itibar edin” açıklamasında bulundu.

Ayrıca, İstanbul başta olmak üzere önümüzdeki iki ayda 20 yılın en karlı ve soğuk kışı olacağı iddialarına ilişkin  "Çok kuvvetli kış şartları ve yoğun kar yağışı olacağına ilişkin hiçbir tahmin, bilgi ve belgemiz yoktur. Bu açıklamayı yapan kişi galiba hava tahminleriyle amatör olarak ilgileniyor. Kendi görev alanı dışında bu tür açıklamalar yaparak, vatandaş üzerindeki kurum algımızı olumsuz etkiliyor. Çünkü vatandaş, bu tahminlerin bizim tarafımızdan yapıldığını sanıyor" dedi. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.