logo yeni

İSTİSNAİ MEMURİYET KALDIRILMALI TEKLİFİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ise-girme3MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, istisnai memuriyetin kaldırılması gerektiğini söyledi.

Türkkan, binlerce öğretmen adayı yıllardan beri atanmayı beklerken, birçok üniversite mezunu memur olabilmek için ders çalışırken "AK Partililerin yakınlarını KPSS'siz devlet memurluğuna atadığı" iddialarına kamuoyunun büyük tepki gösterdiğini kaydetti.

Lütfü Türkkan, istisnai memuriyetin kaldırılması adına kanun teklifi verdiğini hatırlatarak, "İstisnai kadrolara atamalarda sınav şartı getirilmeli, istisnai kadro tanımı kanundan çıkartılmalıdır" ifadelerini kullandı.

Türkkan basın toplantısında istisnai memuriyet dışında sözleşmeli personel alımının da KPSS’ye girmeden memur olmanın kısa yolu haline geldiğini vurgulayarak 2011'den bu yana bu yolla 300 bin kişinin sınavsız ve mülakatsız kadroya alındığını iddia etti.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.