logo yeni

HEMŞİRELERDEN KAN AĞLAYAN MASKE EYLEMİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

saglik-2Ege Üniversitesine bağlı Çocuk Hastanesinde görev yapan hemşireler maskeli bir eyleme imza attı.

Çocuk hastanesinde görevli Türk Sağlık Sen üyesi bir grup hemşire, kan ağlayan hemşire maskesi takarak hemşirelerin çalışma koşullarındaki sıkıntılarını protesto etti.

Protestoda hemşirelerin çalışma ortamında yaşadıkları sıkıntılar, personel yetersizliğinden kaynaklı fazla çalışmalar, hasta yakınlarının uyguladığı baskılar gündeme getirildi.

Hastane binası önünde hemşireler adına basın açıklaması yapan Türk Sağlık Sen Üniversite Şube Başkanı Yasemin Zengin, tüm hemşirelerin sorumluluğunun bilinci ile görevlerini eksiksiz yapma gayreti içinde olduğunu belirtti. Ege Üniversitesi ve Çocuk Hastanesi'nde hemşire sayısı düşünülmeden hasta kabulü yapıldığını iddia eden Zengin, "Var olan sayı ile hemşirelerden iş bitirilmesi beklenmekte ve insan üstü bir gayretle çalışmaları istenilmektedir. Tüm bunlar istenirken ne yazık ki hemşirelerimizin çalışma ortamı, ailevi hayatları, psikolojik durumları, sağlıkları göz ardı edilmekte ve en ufak bir iyileştirmeye gidilmemektedir." İfadelerini kullandı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.