logo yeni

calisanlar2 copy

BAHÇEN YOKSA ÖZEL OKUL OLAMAZSIN

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Milli Eğitim Bakanlığı MEBBİS programı üzerinden dershanelere yazı gönderip özel okul olma şartlarını şu şekilde sıraladı.

-Özel okul yapılması planlanan dershaneler öncelikle içkili mekânlara en az 100 metre uzaklıkta bulunucak.

-Binanın tüm kat mülkiyeti dershane sahibine ait olacak.

-Dershanenin en az 200 metrekare bahçesi bulunacak.

-Binası olup da belirtilen kriterlere uymayan dershanelere ise arsa ve vergi muafiyetinin yanı sıra kredi desteği de getirilecek. 

Ayrıca, Bakanlık dershanelere gerekli cevabı vermeleri için 19 Ekim’e kadar zaman tanıdı. Bakanlık desrhanelere öğrenci sayıları, dershane ücretleri ve öğrencilerin hangi okulda okuduklarını sorarken özel okula dönüştürülmesi planlanan dershanelerde kaç öğrenci okuyacağı ve bu öğrencilerin hangi alanlarda yer alacağının planlanmaya çalışıldığı öğrenildi. 
Bakanlığın gönderdiği yazıda ayrıca, öğretmenlerin yaşları ve ders verdiği alanlar sorulurken emekli olup da dershanelerde çalışan öğretmenlerin sayının belirlenmesinin çalışıldığı, böylece emeklilik yaşları gelen öğretmenler emekli edileceği, fen ve edebiyat mezunlarının bu okullarda çalıştırılabilmesi için yeni formüller aranacağı, bu kapsamda KPSS de yeniden düzenleme yapılacağı düşünülüyor.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.