logo yeni

TEPKİ GÖREN DAİRE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

gorevden-uzaklastirmaManisa’da yoğun kar yağışından zarar gören seralarda hasar tespiti yapmak için görevlendirilen, fakat ayakları ıslanmasın diye çiftçiler tarafından kucaklanarak taşınan Daire Başkanının görevden alındığı öğrenildi.

Geçtiğimiz günler içinde, Manisa Akhisar ilçesi Çamönü Mahallesi'nde yoğun kar yağışından zarar gören seralarda hasar tespiti yapmak için görevlendirilen, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı çiftçilerin kucağında taşınınca, bu olay basına yansımış ve tepki almıştı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Vatandaşa yaklaşımımız ve değerlerimiz açısından asla tasvip etmeyeceğimiz şekilde Daire Başkanımız çiftçilerimiz tarafından taşınmasına ilişkin olarak görüntüleri basına da yansıyan olay meydana gelmiştir. Meydana geldiği andan itibaren takibimizde olan olaya istinaden, olaydan sonraki ilk mesai günü olması hasebiyle bugün itibariyle 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 125 ve devam eden maddeleri gereğince hakkında idari soruşturma başlatılmış ve ilgili daire başkanımız görevinden alınmıştır." dedi.

Başkan Ergün, bütün kamu görevlilerinin çalışmalarında, hal, hareket ve davranışlarında azami itina ve dikkati göstermek mecburiyetinde olduklarını belirterek, "Buna rağmen bir çalışanımızın bireysel olarak yaptığı bir hatanın belediyemize ve mensubu bulunduğum siyasi kimliğe mal edilmeye çalışılması, hele bundan yola çıkarak siyasi eleştirilere varacak kadar spekülasyonlar yapılması, anlayışımız gereği çok yanlış addedilmiştir. Toplumun bütün kesimleri ve hangi siyasi düşünceden olursak olalım, vatandaşımıza karşı yapılacak en ufak bir saygısızlığı görmezlikten gelmemek durumunda olduğumuzu, üzerine ciddiyetle gitmemiz gerektiğini, bu durumu aynı zamanda devlete karşı işlenen her fiilde de göstermemiz gerektiğini, topyekûn bir şekilde tüm yolsuzluklarla da mücadele etmemiz gerektiğini ve bunlara da hassasiyet gösterilmesi gerektiğini ifade etmek durumundayız. Bu vesileyle tekrar bilinmesini isteriz ki kamu hizmeti görürken ve belediye hizmetlerini yürütürken çalışanlarımız tarafından yapılacak en ufak yanlış dahi gözardı edilmeyecek, gereken her türlü önlem alınacak ve müeyyideler uygulanacaktır." İfadelerini kullandı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.