logo yeni

NÖBETE GİTMEYEN AİLE HEKİMLERİNİN DURUMU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

saglik7Aile hekimlerine getirilen nöbet düzenlemesi sonrasında, dün ilk nöbet uygulamasına bir çok aile hekiminin uymadığı ve göreve gitmediği ortaya çıkmıştı.

Burada yer verdiğimiz haberde de yer aldığı üzere aile hekimlerinin önemli bir kısmı bu uygulamayı protesto ederek göreve gitmemişti. Aile hekimleri kendilerinin tedavi edici değil koruyucu sağlık hizmeti verdiklerini, kayıtlı olan nüfus dışında başka kimselere bakarak koruyucu hekimliğin dışına çıkıldığını, nöbet sırasında bir hekim ile bir hemşirenin görev yapması durumunda, hekim ve hemşirenin 24 bin nüfusla güvenliksiz bir şekilde baş başa bırakıldığı itirazlarında bulunmuşlardı.

Sağlık Bakanlığının, hafta sonlarında yaşanan acil servislerdeki hasta yoğunluğunu azaltmak için  aile hekimlerine getirdiği nöbet uygulamasına karşı verilen göreve gitmeme kararından sonra Bakanlığında göreve gitmeyen aile hekimlerine karşı idari işlem hazırlığında olduğu öğrenildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.