logo yeni

calisanlar2 copy

İKİNCİ ÖĞRETİME HARÇLARI KALKACAK MI?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Şimşek vergilerle ilgili soruya:

"Malum iktidara geldiğimiz maksimum vergi oranı yüzde 49 idi, minimumu yüzde 22 idi. Biz bu oranı 15 ile 35 seviyelerine getirdik. Bu; OECD üyeleri içinde gayet makul bir oran. Hakikaten kayıt dışı ekonomi ile mücadele ediyoruz. Türkiye'de yüzde 45 evraklarda asgari ücretli beyan ediliyor. Bu doğru değil. Bununla başa çıkmalıyız. Ama vergi seviyelerini de artırmamalıyız. İktidar olarak vergilerde oynama yapmayacağız. Vergileri ne indireceğiz, ne artıracağız. Şu an vergi kaçıranlar ile ilgili bir şeyler yapmalıyız. Burada Gelir Vergisi önemli bir konu, onun için bu verginin iadesinin alınmasını teşvik ediyoruz." şeklinde cevap verdi.

Ayrıca, Şimşek ikinci öğretimde okuyan öğrenciler için harçların kaldırılıp kaldırılmayacağının sorusuna karşılık olarak, "Üniversitelerde harçları sıfırladık. Ama standart üniversitemiz var, ama ikinci öğretim programları devlet tarafından sunulmuyor. Özel olarak sunuluyor. Üniversiteye giren herhangi birinden harç almıyoruz, hatta burs veriyoruz. İkinci öğretim programlarından harçları kaldıramıyoruz." dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.