logo yeni

TAŞERONLARIN EN ÖNEMLİ SORUNU KADRO

Aktif . Yayınlanma mansethaber

taseron2Kamu Şirket Personelleri Derneği (KAŞİP) Genel Başkanı Hakan Aydın, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek taşeron işçilerin sorunlarını aktardı.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Bekaroğlu, Yakup Akkay ve CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi ile İstanbul'da Kadıköy Belediyesi Tarih Edebiyat Sanat Kütüphanesi'nde düzenlenen toplantıda bir araya gelen KAŞİP Genel Başkanı Hakan Aydın, tüm Türkiye genelinde taşeron işçi vasfıyla çalışan işçilerin kadro alarak özlük haklarına yönelik iyileştirmeler yapılmasını talep etti.

Kanun teklifi hazırlanacak

Buluşmada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Görüşmelerimizden yola çıkarak gündeme gelen konular hakkında bir kanun teklifi hazırlayacağız. Kanun teklifini, buraya katılan işçi derneklerine, yöneticilerine göndereceğiz. Sendikalarımıza da göndereceğiz. Görüş birliği sağlandıktan sonra bunu kanun teklifi olarak TBMM Başkanlığı'na vereceğiz ve takipçisi olacağız" dedi.

Kadro olmazsa olmazımızdır

Görüşme ile ilgili detaylara değinen KAŞİP Genel Başkanı Hakan Aydın ise, "Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimi ile yaptığımız görüşmemizde kadro sorununa ağırlık verdik. Bunun yanı sıra özlük hakları ve çalışma koşullarının iyileştirilmesine yönelik işçi kardeşlerimizden gelen önerileri ilettik. Görüşmemizde CHP yönetimi bu sorunlarla birebir yakından ilgilenecekleri yönünde söz verdi. Toplantıya katılan diğer işçi sendika ve dernek temsilcilerinin de aynı yönde talepleri oldu. Bizler Türkiye'de daha insancıl bir yaşam sürmek istiyoruz. Sınıf ayrımı yapılmaksızın, alın terimizle hak ettiklerimizin karşılığını almak istiyoruz" dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.