logo yeni

calisanlar2 copy

HAKİM TAŞIMA KAPASİTESİNİ AŞMIŞ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Diyarbakır Bölge İdare Mahkemesi hakimi Sabit Numan Kaya'ya "taşıma kapasitesinden fazla yolcu aldığı" gerekçesiyle ceza kesildi. Diyarbakır'da hakim olarak görev yapan Kaya, e-Devlet şifresini girerek hakkında herhangi bir işlem olup olmadığını kontrol etmek istedi. E-devlet'de hakim Kaya'yı şaşırtan bir cezanın kesildiği yazılıydı. Kaya hakkında, Diyarbakır Merkez'de 34 M 3608 plakalı dolmuşu kullanırken 65/1-A maddesi uyarınca "taşıma kapasitesinden fazla yolcu aldığı' gerekçesiyle 10 ceza puanı kesildi.

Bu duruma isyan eden Hakim Kaya, meslekdaşlarına, "karara itiraz edeceğim. İstanbul plakalı bir minibüsü kullanıp fazla yolcu taşımakla suçlanıyorum. Gülünç bir olay. Hakim nasıl dolmuş kullanır? İstanbul plakalı trilyonluk bir dolmuş Diyarbakır'da nasıl yolcu taşır? Sürücü belgesine seri numarası üzerinden ceza kesildiğine göre, B sınıfı ehliyet ile nasıl minibüs kullanılabilir ve sadece ceza yazılarak bırakılabilir" diye dert yandı.

Herkesi, ara sıra e-devlet şifresini girerek hakkında bir karar çıkıp çıkmadığını kontrol etmeye davet eden Kaya'nın, "Bu durumu öğrenmesem, dolmuş kullanan hakim olarak anılacaktım" dediği öğrenildi.

haber5

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.