logo yeni

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI 40 BİN YÖNETİCİYE EĞİTİM VERDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

devlet-personel-baskanligiAdana’da verilen "Kamuda Yönetici Yetkinliklerinin Arttırılması Bölgesel Eğitim Programı" kapsamında açıklamalarda bulunan Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, yaklaşık 40 bin yöneticiye eğitim verdiklerini açıkladı.

Kumbuzoğlu, kamu personelinin yaklaşık yüzde 85'inin taşrada görev yaptığını ve bu durumun Ankara'da alınan kararların yüzde 85'inin taşrada uygulandığı anlamına geldiğini belirtti.

Kumbuzoğlu 81 ildeki yöneticilere eğitim vererek kamu hizmetinin kalitesini artırmayı amaçladıklarını belirterek, “taşrada görev yapan 40 bin idarecimize ayaklarına giderek hizmet ve eğitim veriyoruz. Bu eğitimlerimiz devam edecek. Yansımaları çok güzel. Aldığımız memnuniyet doğrultusunda bu bölgesel eğitim programlarımızı sürdüreceğiz. Gelişmiş ülkelerde de bunu görüyoruz, bütçelerinin birçok kısmını böyle eğitim programlarına harcıyorlar. Kalite böyle gelir. Devlet Personel Başkanlığı olarak elbette kamu kurumlarının personel ihtiyaçlarını da önemsiyoruz ama daha önemlisi ülkemizdeki 3 milyona yakın kamu kurumu çalışanlarının ne kadar verimli oldukları. Bu noktada eğitimin çok önemli payı var." dedi.

Verilen eğitimlere Devlet Personel Başkanlığı yöneticilerinin, uzmanlarının ve akademisyenlerinin de katıldığını belirten Kumbuzoğlu, Devlet Personel Başkanlığının en önemli görevinin, Ankara'da mevzuatları yazmak ve düzenlemek olduğunu belirterek, “Mevzuatların taşrada uygulanabilmesi de çok önemli. Kamu çalışanlarının yaklaşık yüzde 85'i taşrada görev yapıyor. Bu, Ankara'da alınan kararların yüzde 85'i burada uygulanıyor demektir. Kurum olarak alınan bu kararları taşrada uygulamaya geçiren yaklaşık 40 bin yöneticimize eğitim verdik. Bu 40 bin yöneticimizin yönetici yetkinliklerini arttırılması başlığı altında düzenli ve sürekli eğitimler veriyoruz. Temel amacımız, yerel yöneticilerimizin yetkilerini kullanırken daha etkin, daha kaliteli, daha üretken ve özgüveni yüksek personeller olarak vatandaşa hizmeti yerine getirmesi.” dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.