logo yeni

3 ÇOCUKLU ASGARİ ÜCRETLİYE VERGİDEN MUAFİYET GELEBİLİR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

maas16Asgari ücretli olarak çalışanların bir kısmının gelir vergisinden istisna tutulması ile ilgili olarak Ççalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK'ten açıklama geldi.

Üç çocuğu bulunan ve eşi çalışmayan asgari ücretlilere sıfır vergi uygulanmasını öngören Gelir Vergisi Yasa Tasarısı gecikince, başka bir yasanın içine tek maddelik düzenleme konularak uygulamanın öne çekilmesi planlanıyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2015 yılında uygulanacak rakamı belirlemek için ilk olarak dün toplandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik komisyona başkanlık yaptı.

3 çocukluya muafiyet

Türk-İş'in asgari ücretten vergi alınmaması talebini değerlendiren Bakan Çelik, geçen yılTBMM'ye sunulan yasa tasarısında yer alan 3 çocuktan alınan gelir vergisinin kaldırılmasıyla ilgili düzenlemenin yürürlüğe giremediğine işaret etti. Çelik, "Bugün, Maliye yetkilileriyle yaptığımız görüşmede, Meclis'te çıkacak yasalardan birine ilave edilmesi konusunda değerlendirmemiz, şu anda sürüyor. Umarım, bu konuda da neticeyi alırız" dedi.

Halen 4 çocuğu olan asgari ücretli gelir vergisinden muaf bulunuyor.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.