logo yeni

HAVA KUVVETLERİNDE ASTSUBAY SINIFLARI DEĞİŞTİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

asker-3Türk Silahlı Kuvvetleri Astsubay Sınıflandırma Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, Hava Kuvvetlerinde astsubay muharip sınıfı yeniden düzenlendi.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Yönetmelik ile yapılan değişiklikle, Hava Kuvvetlerine astsubay muharip sınıfı kapsamına; , mühimmat ve mühimmat tahrip, kontrol ihbar, hava harekât gibi sınıflar da eklendi.

Yönetmelik değişikliği ve düzenlemenin eski hali

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ ASTSUBAY SINIFLANDIRMA YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 23/5/1968 tarihli ve 12906 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Türk Silahlı Kuvvetleri Astsubay Sınıflandırma Yönetmeliğinin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (3) numaralı alt bendinin (a) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(a) Muharip sınıflar: Piyade, istihkâm, muhabere, hava savunma, uçak bakım, mühimmat ve mühimmat tahrip, kontrol ihbar, hava harekât, hava trafik, istihbarat,”

Eski hali: (a) Muharip sınıflar: Piyade, istihkâm, muhabere, hava savunma, uçak bakım, silah-mühimmat, radar, hava trafik, istihbarat,

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Savunma ve İçişleri Bakanları yürütür.

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.