logo yeni

calisanlar2 copy

MECLİSTEN LÜKS HARCAMA

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Meclis Başkanlık Divanı, dün yaptığı toplantıda 2013 tahmini bütçesi ve araç alımlarını görüştü. Buna göre 2013 bütçesi 773 milyon TL olarak belirlendi. 395 milyon TL’si ‘personel gideri’ olacak bütçeden milletvekili maaşlarına 104 milyon 540 bin lira ayrıldı.

ZIRHLI MAKAM: Divan’da, 19 adet araç alımı, 80 adet aracın da kiralanması kabul edildi. Satın alınacak araçlardan bir tanesinin fiyatı dikkat çekiyor. ‘Zırhlı otomobil’ için bütçeden 2.5 milyon TL ayrıldı. Bu arabanın daha çok ‘misafir ağırlamak’ için kullanılacağı belirtildi. Ayrıca 109 bin TL’den 2 adet, 39 bin TL’den 15 adet, 55 bin TL’ye ise 1 pick-up alınacak. Toplam araç alımı için 3 milyon 403 bin TL ödenecek. Meclis, kiralama yöntemiyle 80 adet araç için de 2 milyon 504 bin 640 TL ödenek ayırdı.

ALKOL TARTIŞMASI: Adnan Keskin’den boşalan İdare Amirliği’ne seçilen CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir, askeri taburun boşalttığı bölümde neden alkol servisi yapılmadığını sordu. Özdemir, “Burada alkol yasağı mı var?” dedi. Meclis Başkanı Cemil Çiçek, taburun yerinde bir bölümde bira servis edildiğini hatırlatarak, “Tamamında alkol servisi yapılması değerlendirilebilir” dedi.

BEN İSTEMİYORUM: AKP’li İdare Amiri Mustafa Kabakçı ise alkol servisine karşı çıktı. Kabakçı, “Çocuklarım, torunlarımla yemek yemeye geliyorum. Alkol servisi yapılmasına karşıyım” diye Özdemir’in önerisine karşı çıktı.

170 TL ZAM GELDİ: Bu arada TBMM’de 4-C kadrosundan hizmet veren personelin maaşına 170 TL zam yapıldı. Ayrıca personele yılda iki defa elbise yardımı yapılması kararlaştırıldı.

sozcu

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.