logo yeni

calisanlar2 copy

HAYALİ CİNAYETİ FACEBOOK’TA DUYURDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Hakkari'de görev yapan polis memuru E.Y.A. sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta paylaştığı yazıda Emniyet Müdürü Tufan Ergüder'i eleştirerek, "Beni Özel Harekattan çıkardılar, sonra korumaya verdiler, sonra Depin'e verdiler, tayin yerimi değiştirdiler ve en sonunda izin vermiyorlar. Bunların bütün sorumlusu Tufan Ergüder'dir. Tufan Ergüder'i öldürmemin nedini budur. Kamuoyunun bilgisine" ifadeleri, adliyelik olmasına neden oldu.

Terör olayları nedeniyle sık sık gündeme gelen Hakkari'de, Emniyet Müdürü Tufan Ergüder hakkında bir polis memurunun sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’ta paylaştığı yazı ortalığı karıştırdı.

Adı açıklanmayan polis memurunun senelik izne ayrıldığı belirtilirken, konuyla ilgili yetkililer açıklama yapmadı.

FACEBOOK'TAN İTİRAF

Facebook’taki hesabından, "A.K adında dördüncü sınıf emniyet müdürü C.A'ya toplantıda küfür etti. Ben de olayı gördüm ve olduğu gibi gidip mahkemede anlattım. Bundan sonra sırf müdürün polis memuruna küfür ettiğini söyledim diye, önce beni Özel Harekattan çıkardılar, sonra korumaya verdiler, sonra Depin'e verdiler, tayin yerimi değiştirdiler ve en sonunda izin vermiyorlar. Bunların bütün sorumlusu Tufan Ergüder'dir. Tufan Ergüder'i öldürmemin nedini budur. Kamuoyunun bilgisine" diye bir yazı paylaşan polis memuru E.Y.A.'nın Hakkari Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde görev yaptığı ve psikolojisinin bozulduğu ileri sürüldü.

2 gün önce Facebook üzerinden paylaşılan bu yazı üzerine polis memuru E.Y.A., mahkemeye sevkedilip serbest bırakılırken; yetkililer, polis memurunun izinde olduğunu söyledi.

EMNİYET MÜDÜRÜ: ABARTILDI

Hakkari Emniyet Müdürü Tufan Ergüder ise olayın basına abartılı yansıtıldığını, polis memurunun sadece sosyal paylaşım sitesinde bu ifadelere kullandığını; bununla ilgili adli işlem ve soruşturmaların yapıldığını belirtti. Emniyet Müdürü Ergüder, konuyla ilgili şimdilik bir açıklama yapmayacağını söyledi.

internethaber


 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.