logo yeni

GEÇİCİ İŞÇİLERİN ÇALIŞMA SÜRESİNE VE KADRO VERİLMESİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

gecici-isciOrman ve Su İşleri Bakanlığı emrinde iş makinesi operatörü, dozer ve greyder operatörü, vidanjör operatörü, şoför gibi pozisyonlarda çalışmakta olan geçici işçilerin yıl içerisindeki çalışma sürelerinin uzatılması ve kadroya geçirilmeleri konusundaki çalışmalara ilişkin soru önergesi cevaplandırıldı.

Milletvekili Ramazan Kerim ÖZKAN, verdiği bir soru önergesinde, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EROĞLU’na “Bakanlığınız bünyesinde geçici olarak yıllardır çalışmakta olan ve her birinin mesleğiyle ilgili sertifikası bulunan iş makinesi operatörü, dozer ve greyder operatörü, vidanjör operatörü, şoför gibi pozisyonlarda çalışmakta olan geçici hizmet işçileriniz yılda en fazla 5 ay 29 gün çalıştırılmakta ve bu durumdan dolayı mağdur olmaktadırlar. Bu mağduriyeti ortadan kaldırmayı ve ya kadro almalarını sağlamak için her hangi bir çalışma yapmayı düşünür müsünüz?” diye sormuştu.

Soru önergesine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EROĞLU tarafından verilen cevapta; 5620 sayılı “Kamuda Geçici İşçi Pozisyonlarında Çalışanların Sürekli İşçi Kadrolarına veya Sözleşmeli Personel Statüsüne Geçirilmeleri, Geçici İşçi Çalıştırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” hükümlerine göre mevsimlik yangın işçilerinin yıl boyunca sürekli çalıştırılmalarının mümkün olmadığı belirtilirken, bu işçilerin kadroya geçirilmeleri konusuna ise değinilmedi.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.