logo yeni

ÖĞRETMENLERDEN KASKLI, YELEKLİ GÖSTERİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

kaskErzincan’da bir ortaokul öğrencisinin velisi tarafından öğretmene yapılan saldırı nedeniyle, eğitim sendikalarınca protesto gösterisi yapıldı.

Basın açıklaması yapan sendika temsilcileri darp olayını kınarken, protestoya katılan öğretmenler de kask ve koruma yelekleri giyerek uygulanan şiddeti kınadı.

İddiaya göre, 13 Şubat Ortaokulunda görev yapan bir öğretmen, öğrencisinin velisi tarafından okulda dövüldü.

Eğitim sendikaları temsilcilerini birleştiren ve ortak açıklama yapmaya yönelten bu eylem sonrasında, Kamu-Sen, Eğitim-Sen ve Memur Sen üyesi eğitimcilerin biraraya gelerek yaptıkları protesto sırasında basın açıklaması yapan, Türk Eğitim Sen Erzincan Şube Başkanı Kemal Kütük, "Öğretmenlerimize yapılan bu saldırıyı tüm sendikalar olarak şiddetle kınıyoruz. Yapılan yanlış uygulamalar idarecileri sindirmiş, öğretmenleri korkutmuş, bazı öğrencileri şımartmış, velileri hak ve sorumluluğu bilmez hale getirmiştir. Hemen her gün bu tür şiddet olaylarını duymamız olasıdır. Kendi cebinden öğrenciye fotokopi çeken, kendi parasıyla öğrencisine kalem, defter, kitap alan, hastalığında arabası ile doktora götüren, her türlü sıkıntısında öğrencisinin yanında olan öğretmenlere yapılan bu saldırı reva mıdır?" dedi.

Kütük, öğretmenlik mesleğinin gururu ve itibarının ayaklar altında olduğunu belirterek, "Okullarda, kurumlarda, siyasi arenada barış ve demokrasi kültürünü geliştirecek etkinliklere yer verilmemektedir. Torpil, şantaj, siyasi baskı öğretmenleri şamar oğlanına çevirmiştir. Bu tür olayların azaltılması için Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümetin öğretmenin zedelenen itibarını acilen yerinden teslim etmesi gerekmektedir. Tek amacı sadece öğrencileri en iyi şekilde yetiştirmek ve onları geleceğe hazırlamak olan öğretmenlerimize yapılan bu saldırıyı tekrar kınıyoruz" şeklinde konuştu.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.