logo yeni

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI MOBBİNG KARİKATÜR YARIŞMASI DÜZENLİYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

mobbingÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, işyerinde psikolojik taciz(mobbing)le ilgili karikatür yarışması düzenliyor.

Yarışmanın amacı İşyerlerinde psikolojik taciz (mobbing) konusunda toplumda farkındalık yaratmak ve kişilerin bu konuda bilgilendirilmelerini sağlamak olarak açıklanırken, yarışma ulusal ve uluslararası bütün amatör ve profesyonel katılımcılara açık olarak düzenleniyor.

Mobbing, işyerlerinde bir veya birden fazla kişi tarafından diğer kişi ya da kişilere yönelik gerçekleştirilen, belirli bir süre sistematik biçimde devam eden, yıldırma, pasifize etme veya işten uzaklaştırmayı amaçlayan; olarak tanımlanıyor.

Katılımcılar yarışmaya en fazla 3 eserle katılabilecek ve yarışmaya katılacak eserler, Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek. Seçici Kurul tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda finale kalan üç eser ödüllendirilecek, beş esere ise mansiyon verilecek.

Seçici kurul üyeleri olarak, İşyerlerinde Psikolojik Tacizle Mücadele Kurulu Başkanı Dr. Ali Kemal SAYIN, TÜRK-İŞ Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Naci ÖNSAL, Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Birsen ÇEKEN ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Danışmanı Yahya DÜZENLİ belirlendi.

Yarışmanın birincisine 5.000 TL, ikincisine 3.000 TL, üçüncüsüne 2.000 TL ve mansiyon alan beş kişiye de 1.000’er TL ödül verilecek.

Karikatür Yarışması Şartnamesi

Başvuru Dilekçesi

Başvuru Formu

 

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.