logo yeni

GÜMRÜK PERSONELİ ZIRHLI ARACINA KAVUŞUYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

gumruk-kapisiŞırnak'ın  Silopi ilçesinde bulunan Habur Sınır Kapısı’nda çeşitli saldırılara uğrayan personele, zırhlı araç tahsis edileceğini açıklandı.

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, burada çalışan personelin lojman ihtiyacının karşılanması için gerekli çalışmaları başlattıklarını bildirdi. Metin, açıklamasında sınır kapısına gidiş-gelişlerde zaman zaman çeşitli saldırılara uğrayan personele zırhlı araç tahsis edileceğini de belirtti. Bu açıklamalar sonrasında Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan, beraberindeki heyet ile birlikte, Metin’i ziyaret ederek teşekkür etti.

Ziyarette konuşan Ünalan, İpekyolu ve Doğu  Anadolu Gümrük Ticaret Bölge Müdürlüğü personelinin hizmetlerinin C birim alt tipinden puanlanması için yönetmelikte değişikliğin yapılmasını istediklerini de belirtti. Ünalan, Yardımcı Hizmetler sınıfı ile Genel İdare Hizmetleri sınıfında görev yapan personelden lise mezunu olanların ise memur ve denk unvanlara atanabilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğini belirtti.

Bakan Yardımcısı Fatih Metin ise, bakanlık personelinin sorunlarının çözüme kavuşturulması için çalışmaların tüm hızıyla devam edeceğini ifade etti. Büro Memur-Sen’in, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personelinin sorunlarına yönelik yaptığı yapıcı çalışmaların kendileri için önemli olduğunu kaydeden Metin, bakanlık çalışanlarının en iyi şartlarda çalışması için görüş alışverişinde bulunmaya devam edeceklerini aktardı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.