logo yeni

MALİYE BİNASI YIKILACAK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

maliyeMaliye Bakanlığı hizmet binasının depreme karşı güçlendirilmesi yerine yeni bina yapılmasına karar verildiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, hizmet binasının depreme karşı güçlendirilmesi gerektiği, güçlendirme ve sonrasında oluşacak onarım maliyetinin ise yeniden yapım maliyetinin çok üzerinde hesaplanması nedeniyle mevcut binanın yıkılarak yeniden yaptırılmasının kararlaştırıldığı belirtildi.

Bakanlık konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"2011 yılında Bakanlığımız hizmet binasının onarımına ihtiyaç duyulması nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığına (Yapı İşleri Genel Müdürlüğü) binada inceleme yapılması talebinde bulunulmuş ve yapılan incelemeler sonucunda;  söz konusu hizmet binasının depreme karşı güçlendirme yapılması gerektiği, yapılacak güçlendirme maliyeti ve sonrasında oluşacak onarım maliyetinin yeniden yapım maliyetinin çok üzerinde hesaplanmış olması nedeniyle mevcut hizmet binasının yıkılarak yeniden yapılması kararlaştırılmıştır. İşin yapım ihalesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 01.08.2013 tarihinde gerçekleştirilmiş olup, ihale bedeli KDV hariç 40.579.000,00 TL’dir. Yapılacak yeni hizmet binası Bakanlığımızın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak planlanmıştır. Bu çerçevede,  Bakanlığımız ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arasında 29.03.2012 tarihli Protokol düzenlenmiştir. Söz konusu hizmet binası inşaat çalışmaları devam etmektedir. 2016 yılında bitirilmesi planlanan hizmet binası Bakanlarımız birimlerinin ihtiyaçlarında kullanılacaktır."

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.