logo yeni

DOKTOR ÜÇÜNCÜ KEZ AYNI HASTA TARAFINDAN DARP EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

saglik7Çanakkale’de bir hastanın aynı doktoru üçüncü kez darp etmesi Sağlık-Sen çalışanları tarafından kınandı.

Çanakkale Devlet Hastanesinde çalışan bir plastik cerrahın, aynı hasta tarafından üçünkü kez darp ediliyor olması Sağlık-Sen üyelerini de isyan ettirdi.

Sendikanın Çanakkale şubesi tarafından hastane önünde basın açıklaması yapılarak olay kınanırken, hastanede çalışan doktor, hemşire ve hastane çalışanları da açıklamaya destek verdi. Sağlık-Sen Çanakkale Şube Başkanı Suat Özen yaptığı açıklamada, Çanakkale’de de bu gelişmelerin, sağlık çalışanlarının kanayan yarası haline geldiğini söyleyerek, "Hastanemiz acil servisinde görevli doktor arkadaşımız ve yine hastanemiz plastik cerrahi uzmanı doktorumuz ve serviste görevli hemşire arkadaşlarımız hasta ve hasta yakınları tarafından hakaret, tehdit ve şiddete maruz kalmışlardır. Tek görevi insan sağlığı ve hayatı ile ilgili konularda fedakarca çalışmak olan biz sağlık çalışanlarına yönelik şiddet gün geçtikçe çok daha vahim boyutlara ulaşmakta, kimi zaman ölümle sonuçlanmaktadır." dedi.

Özen, sistemi ayakta tutan sağlık çalışanlarının unutulmadan, yalnız bırakılmadan ve dışlanmadan görevlerini sağlıklı ve mutlu bir şekilde sürdürebilmeleri için çalışmalar yapılması gerektiğini belirterek, "Hasta hakları demek, şiddet demek değildir. Her türlü hakaret ve zorluğa karşı özverili bir şekilde görevlerini sürdüren sağlık çalışanlarına karşı yapılan tüm saldırıları şiddetle kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.