logo yeni

AİLE AVUKATLIĞI UNUTULDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

avukat-2Aile avukatlığı hizmetinin uygulamaya konulacağı söylenmesine rağmen bu konuda bir gelişme olmaması Meclis’te gündeme getirildi.

Prof. Dr. Zuhal TOPÇU'nun, sağlık ocaklarında uygulamaya başlatılan Aile Hekimliğine benzer bir uygulamanın Aile Avukatlığı alanında da hizmete sunulacağı konusunda 2 yıl öncesine kadar basında çeşitli haberler çıktığını ve belli yerlerde pilot uygulamaların Belediyeler nezdinde başlatıldığını belirttiği önergesinde şu sorulara yer verildi:

1.Son 2 yılda açılan pilot Aile Avukatlığı Merkezlerinin sayısı ve illere, beldelere göre dağılımı nasıldır?

2.Aile Avukatlığı Merkezleri hangi hükümlerle kayıt altına alınmış ve hangi yönetmelik ile görev ve yetkileri tanımlanmıştır?

3.Söz konusu pilot merkezlerin belirlenmesinde cinsiyet, yaş, boşanma oranlan vb. hangi kriterler esas alınmıştır?

4.2 yıldan beri gelinen noktayı ele aldığımızda, ilgili merkezlerin belirlenen hedeflerine ilişkin ne gibi somut çalışmalan olmuştur? Beklenen verim alınabilmiş midir?

5.Mevcut çalışma ve projeler sonrasında elde edilen sonuçlann veyahut gelinen son durumun raporlaması Bakanlığınızca incelenmiş ve kamuoyuyla etkin bir farkındalık yaratmak adına paylaşılmış mıdır?

6.Aile Avukatlığı Merkezlerine ilişkin hangi gerekçelerle şimdiye kadar yazılı ve görsel basında hiçbir kamu spotu yayınlanmamıştır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.