logo yeni

DİYANET-SEN'DEN TV DİZİSİNE TEPKİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

diyanet-senDiyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, ATV'de yayınlanan dizide hapishaneden kaçan bir hırsızın imam rolünde verilmesini sert bir dille eleştirerek, İmamlığın peygamberlik mesleği olduğunu ve rol de olsa bu şekilde imamlığın kullanılamayacağını belirtti.

ATV'de yayınlanan Kertenkele dizisi için ağır eleştirilerde bulunan Mehmet Bayraktutar şunları söyledi; “Toplumda özel bir saygınlığı gerektiren imamlık gibi bir makamın bir hırsız tarafından kullanılıyor olması ve imamlık gibi son derece hassas peygamber mesleğinin birkaç davranış modeli ile idare edilebilecek bir meslek olarak gösterilmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Kaldı ki imamlık insanları kandırmak ve anı idare etmek için rol icabı bile olsa iki dakikada öğrenilecek bir meslek değildir. Gerçeklerle örtüşmeyen bu durum imamlığın misyonuna zarar vermektedir” dedi.

70’li, 80’li ve 90’lı yıllarda İslam’ı ve İslam’a dair ne varsa herşeyi hedef alan zihniyet  ile bugünkü AKP medyasının üstlendiği misyon arasında hiç bir fark yok... Mesele hükümet ve iktidar politikaları olunca haber bültenleri hizaya çekiliyor, manşetler dizayn ediliyor ama mesele müslüman ve müslümanın hassasiyetleri olunca koltuk sahiplerini ilgilendirmiyor.

Bir müslümanın vicdanı böyle bir alayı ve böyle bir zihniyeti kabul edemez... Bu sahneler karşısındaki vurdumduymazlığı ve suskunluğu kınıyoruz.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.